Vrh B

30.09.2014 11:23

Konečně jsme se dočkaly a dne 20. 9. 2014 se v našich chs narodil vrh B, štěňátka po Heavy. Moc jsme se na ně těšily a všechno probíhalo v nejlepším pořádku. Pravidelně jsme chodily na kontroly k veterináři a Heavy těhotenství snášela bez problémů. S blížícím se termínem porodu jsme začaly být s mamkou značně nervózní, nicméně Hevča stále nejevila známky, že by ji cokoli znepokojovalo :) Samozřejmě, že byla maličko rozvážnější a zahleděnější do sebe, to bylo ale tak vše. Den před očekávaným termínem k nám přijela kamarádka Terka Slováková, která pracuje jako sestřička na veterině, a doteď si pamatuji, jak v podvečer v šest hodin říká: ,,Tahle ti ještě dlouho rodit nebude." a Heavynka dál vesele pobíhala a nosila míčky. Ve stejný den o 3 hodiny později to ale přeci jen přišlo. Porod probíhal skvělě a před půlnocí přivedla Hevuška na svět dvě krásné holčičky. 

Naše radost byla obrovská, pak se ovšem nějakou dobu nic nedělo. My jsme ale měly tušení, že to ještě není vše. Po konzultaci s veterinářkou byla situace jasná - vše probíhá tak, jak má, čekejte. A taky jsme se dočkaly. Kolem třetí hodiny raní mě volá mamka a běží za mnou s dalším miminkem. Jak jsme se ovšem cítily, když jsme přišly na světlo a zjistily, že štěňátko je postižené, nemusím ani vysvětlovat. Byl to chlapeček, tak životaschopný, bohužel s vadou neslučitelnou s životem. Absolutní štěstí vystřídal neskutečný smutek. Stále jsem ale měla pocit, že ani tady nekončíme, a mé obavy se potvrdily. Ráno na veterině bylo potvrzeno, že v Heavynce zůstalo ještě jedno štěně, mrtvé. Veterinářka zavolala posily, a neskutečně profesionální doktor po hodině zvládl štěně dostat ven, a to bez císaře. Byla to holčička. 

 

Od porodu uběhl už týden a my máme velkou radost z toho, že máme dvě krásné holčičky, žeHevča vypadá, jak kdyby nikdy nerodila, je úplně v pohodě, skvěle se stará o holky a Sárča jí pomáhá. Z porodních vah 285 g a 333 g jsme se po 7 dnech dostaly zhruba na 900 g a 950 g a holky se mají čile k světu. Zprvu se obě tvářily jako černobílé, máme ale ,,podezření", že z jedné se nám vyklube trikolorka ... necháme se překvapit :)

 

V případě zájmu o některou z našich holčiček se ozvěte na mail vasickova.kata@seznam.cz nebo na mobil +420 724 264 428

Preferujeme aktivní pánečky se zájmem o jakoukoli sportovní aktivitu, nebráníme se ovšem ani těm, kteří shání rodinného kamaráda, když budeme mít jistotu, že bude o holčičky dobře postaráno :)

 

Stránka holčiček a více info : ZDE

 

FOTOGALERIE

 

 


Kačka+Sárča&Heavy